Duża kara dla kierowcy za tamowanie ruchu

Duża kara dla kierowcy za tamowanie ruchu

Na jednej z ulic Szczecina doszło do poważnego utrudnienia w ruchu. Kierowca źle zaparkował samochód osobowy, co uniemożliwiło przejazd autobusowi. Kierowca autobusu zadzwonił po straż miejską, która szybko interweniowała w tej sprawie.

Mandat i punkty karne

Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 5 tysięcy złotych i 8 punktów karnych. Dodatkowo musiał ponieść koszty odholowania pojazdu na parking strzeżony. Straż Miejska i Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego apelują o szanowanie przepisów z zakresu ruchu drogowego oraz pracy kierowców autobusów, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Właściciel samochodu zgłosił się po odbiór pojazdu przed północą. To kolejny w ostatnim czasie taki przypadek w Szczecinie, gdy źle zaparkowany samochód powoduje poważne utrudnienia w ruchu.

Częste wykroczenie

Okazuje się, że nieprawidłowe parkowanie to częste wykroczenie. Do innych częstych wykroczeń należą między innymi: przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, zatrzymywanie pojazdu w miejscu niedozwolonym, nieprawidłowe korzystanie z pasów ruchu, w tym nieprawidłowe wyprzedzanie, czy na przykład nieprzepisowe przewożenie osób lub ładunków. Warto pamiętać, że każde wykroczenie samochodowe jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drodze i może skutkować poważnymi konsekwencjami, włącznie z wypadkiem. Dlatego należy zawsze przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz zachować ostrożność i rozwagę podczas jazdy.