Czy Niemcy nie płacą za parkowanie w Szczecinie?

Czy Niemcy nie płacą za parkowanie w Szczecinie?
Jak wynika z ostatnich informacji, przyszedł czas na to, że Szczecin zamierza egzekwować należności od niemieckich kierowców, którzy nie opłacili postoju w Strefie Płatnego Parkowania. W chwili obecnej problem ten dotyczy tylko 10 osób. Jednak z miesiąca na miesiąc przybywa liczba kierowcy z Niemiec, którzy nie regulują płatności. Sprawdzamy, co więcej wiadomo tej sprawie.

Międzynarodowa współpraca

Kilka miesięcy temu Szczecin nawiązał współpracę z niemieckim Federalnym Urzędem do sprawę Ruchu Drogowego. Wszystko po to, aby otrzymywać dane kierowców na podstawie numeru rejestracyjnego. W ten sposób możliwe będzie zlokalizowanie kierowcy, który nie wykupił biletu postojowego. To dopiero wstępny etap wspólnych działań. Jak informuje rzecznik NIOL, Wojciech Jachim, przeprowadzona został sondażowa próbka. Oznacz to, że wysłano 10 udokumentowanych przykładów nieopłaconych pojazdów w SPP. Podaliśmy numery rejestracyjne, zdjęcia i otrzymaliśmy zwrotnie adresy. Obecnie trwa etap wysyłania wezwań do zapłaty za mandat, który został wystawiony za nieuregulowanie odpowiednich należności.

Kto zajmie się wysyłaniem wezwań i egzekucją należności?

Według ustaleń egzekucją należności ma się zająć jeden wydziałów Urzędu Miasta. Według uzyskanych informacji, w ciągu kilku najbliższych  tygodnie zostaną wysłane wezwania do zapłaty z wyznaczonym terminem spłaty. Jak wynika z odpowiedzi na interpelację radnego KO, Łukasza Kadłubowskiego nieprzedawnione długi kierowców spoza Polski wynosiły blisko 5,5 mln zł. To ogromna suma, która z pewnością powinna wrócić do naszego kraju.
Pozostaje czekać na informację, jak udało się pierwsza próba i czy faktycznie uzyskane adresy są prawidłowe. Z pewnością cała sprawa wyjaśni się na przestrzeni najbliższych tygodni.