"Czerwony Kapturek" Joëla Pommerata – nowa odsłona klasycznej bajki w Teatrze Współczesnym w Szczecinie

"Czerwony Kapturek" Joëla Pommerata – nowa odsłona klasycznej bajki w Teatrze Współczesnym w Szczecinie

Znana bajka „Czerwony Kapturek” w reżyserii Joëla Pommerata to najnowsze dzieło skierowane do młodej publiczności, które będzie miało swoją prapremierę polską w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Premiera tego spektaklu, pełnego emocji i nauki o tym, jak radzić sobie z lękami, odbędzie się w najbliższy piątek.

Podczas spektaklu, widzowie będą śledzić losy młodej dziewczynki mającej wielkie marzenia o niezależności, pragnieniu przeżywania przygód i poznawaniu tajemnic świata. Jednak mimo jej chęci do odkrywania nowych rzeczy, musi ona borykać się z przestrogami swojej matki. Dziewczynka cierpi z powodu głębokiego poczucia samotności i izolacji, nie tylko od reszty świata, ale także od ukochanej babci, którą bardzo tęskni. Mimo to, marzy o tym, żeby odwiedzić ją samodzielnie, nawet jeśli wiązałoby się to z koniecznością przejścia przez las, co jak wie, może być dla niej ryzykowne – tak o głównej bohaterce opowiadała reżyserka spektaklu, Anna Smolar.

Smolar dodatkowo zaznaczyła, że podczas tej pełnej wyzwań podróży, młoda dziewczynka nie jest sama. Jej towarzyszą przyjazne postacie, które ją wspierają i dodają odwagi. Niemniej jednak, na każdym kroku spotyka się też z poczuciem lęku.