Budowa drugiej filii Aldi w Szczecinie ma opóźnienia. Otwarcie w przyszłym roku?

Budowa drugiej filii Aldi w Szczecinie ma opóźnienia. Otwarcie w przyszłym roku?

W październiku zaczęła działać pierwsza filia Aldi w Szczecinie, a równocześnie sieć zapowiedziała otwarcie drugiego sklepu w mieście. Wszystko wskazuje jednak na to, że wielkie otwarcie nowego sklepu przesunie się w czasie.

Nowa data otwarcia

Drugi market Aldi zlokalizowany będzie w dawnej przetwórni granitu, obok centrum handlowego Stara Cegielnia przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie. Jego budowa planowo miała zakończyć się w listopadzie. Jak się jednak okazało, otwarcie filii nie tylko przesunie się w czasie o kilka tygodni, ale nawet nie nastąpi w tym roku. Wykonawca – firma Democo z Tarnowa Podgórnego, nie dotrzymał terminu zakończenia robót. Nadal trwają tam prace wykończeniowe, również pobliski parking nie jest jeszcze gotowy.

Ekspansja sieci na Pomorzu

Pod koniec października tego roku niemiecka sieć dyskontów spożywczo-przemysłowych zadebiutowała w Szczecinie. Pierwsza filia Aldi w mieście pojawiła się na os. Książąt Pomorskich, w centrum MMG przy ul. Struga.

Sieć planuje dalszą ekspansję na Pomorzu. Planowo w całym województwie pomorskim ma zostać otwartych kilkadziesiąt sklepów Aldi.

Sieć Aldi ma długą historię – powstała w Niemczech w 1913 roku i uznawana jest za pierwowzór współczesnych dyskontów. Aldi dysponuje obecnie 192 filiami w Polsce, ale ich liczba ciągle rośnie.