Bezprawne przechowywanie łatwopalnych odpadów na terenie powiatu goleniowskiego

Bezprawne przechowywanie łatwopalnych odpadów na terenie powiatu goleniowskiego

W zachodniopomorskim powiecie goleniowskim doszło do nielegalnego procesu składowania łatwopalnych odpadów. Niebezpieczne substancje zostały odkryte na terytorium firmy, która nie miała wymaganego pozwolenia na takie działanie. Odpady te były dowożone z różnych regionów kraju. W tym niebezpiecznym procederze zatrzymano sześć osób, z których trzy osoby zostały umieszczone w areszcie.

Policjanci z Zachodniopomorskiego, pod kontrolą prokuratury okręgowej i współpracując z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska, ujawnili bezprawne składowisko odpadów. Łatwopalne substancje zostały znalezione w goleniowskim powiecie, w firmie, która nie posiadała wymaganej zgody na przechowywanie tego rodzaju materiałów. Rozpoczęcie dochodzenia w tej sprawie było możliwe dzięki wynikom działań przeprowadzonych przez Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska w Zielonej Górze i we Wrocławiu. Śledczy ustalili, że odpady były przewożone z różnych regionów Polski, a dokumentacja dotycząca tych odpadów zawierała fałszywe informacje.

Według komunikatu policyjnego, „odpadów potwierdzono przyjęcie w miejscu, gdzie w rzeczywistości nie były one przechowywane, natomiast były transportowane i składowane na terytorium jednej z gmin województwa zachodniopomorskiego”.