Awaria sieci wodociągowej w Szczecinie: Jezdnia zapadła się pod samochodem

Awaria sieci wodociągowej w Szczecinie: Jezdnia zapadła się pod samochodem

W Szczecinie doszło do poważnej awarii infrastruktury wodociągowej. W efekcie, na jednej z ulic miasta doszło do zalania oraz zapadnięcia się jezdni pod ciężarem pojazdu. Przywracaniem normalności zajmują się obecnie służby techniczne i funkcjonariusze policji. Wszyscy mieszkańcy okolicy muszą jednak przygotować się na możliwe przerwy w dostawach wody.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, w godzinach porannych na ulicy Smolańskiej. Głównym winowajcą nieszczęścia okazała się pęknięta rura wodociągowa, która spowodowała rozlanie na drodze ogromnej ilości wody. W rezultacie, część asfaltu uległa zapadnięciu, a jeden z samochodów osobowych wpadł bezpośrednio do wytworzonego w ten sposób wykopu.

Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, komentując zaistniałą sytuację stwierdziła, że zmienia się ona bardzo dynamicznie. Mimo starań o utrzymanie jednego pasa ruchu dla pojazdów, ulica jest efektywnie zablokowana. Policja oraz ekipa techniczna Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zjawili się już na miejscu, ale apeluje ona do kierowców i pieszych o ostrożność.