Aneks do umowy pozwala na przedłużenie budowy Mediateki w Szczecinie do lipca przyszłego roku

Aneks do umowy pozwala na przedłużenie budowy Mediateki w Szczecinie do lipca przyszłego roku

Na prawobrzeżu Szczecinie, długotrwała budowa Mediateki otrzymała nowy termin zakończenia prac. W wyniku podpisania aneksu do umowy z miastem, wykonawca ma teraz możliwość kontynuacji prac aż do lipca przyszłego roku.

Podczas ostatnich miesięcy prace niemalże całkowicie stanęły. Firma, która wygrała przetarg na realizację tego projektu, tłumaczyła swoje opóźnienia inflacją oraz sytuacją geopolityczną na Ukrainie. Poprzedni termin zakończenia budowy minął już w lutym.

Tomasz Klek, rzecznik miasta odpowiedzialny za sprawy mieszkalnictwa, podczas audycji „Czas Reakcji” informował o nowym harmonogramie prac. Wyjaśniał, że od lipca planowane są prace związane z zagospodarowaniem terenu, natomiast w sierpniu ma nastąpić montaż okien i witryn aluminiowych. Od października rozpocznie się realizacja elewacji z płyt betonowych, a listopad zaplanowany jest na roboty wykończeniowe. Rzecznik dodawał, że mają nadzieję na terminowe dotrzymanie tych terminów przez wykonawcę.

Zgodnie z szacunkami, obecne zaawansowanie prac wynosi około 30%. Planowana Mediateka ma składać się z trzech segmentów, które będą ze sobą połączone. W planach są takie pomieszczenia jak wypożyczalnia z czytelnią, sale multimedialne umożliwiające grę na konsolach, sale muzyczne do gry na instrumentach oraz sala spotkań mogąca pomieścić blisko 200 osób.

Zakładany koszt całej budowy wynosi około 30 milionów złotych.