Amfiteatr w Szczecinie zamknięty

Amfiteatr w Szczecinie zamknięty

Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie latem został oddany do użytku. Przypomnijmy, że wcześniej był dwa lata w modernizacji. Obecnie obiekt jest zamknięty dla mieszkańców miasta. W sprawie u prezydenta Piotra Krzystka zainterweniowała radna PiS Agnieszka Kurzawa.

Petycja w sprawie amfiteatru

Radna Agnieszka Kurzawa zadała pytania prezydentowi miasta Szczecin, Piotrowi Krzystkowi, dotyczące teatru letniego im. Heleny Majdaniec, który po dwuletniej modernizacji został oddany do użytku latem 2022 roku. Obiekt jest zamknięty dla mieszkańców i odgrodzony wysokimi płotami, ale już teraz część ławek jest zdemontowana i w wielu miejscach brakuje desek. Radna pyta prezydenta o powód takiego stanu rzeczy, czy jest to wynik wandalizmu, czy też prowadzone są prace konserwatorskie lub naprawy w ramach gwarancji.

Kilka słów o amfiteatrze

Amfiteatr w Szczecinie, znany jako Teatr Letni im. Heleny Majdaniec, jest miejscem kulturalnym i rozrywkowym dla mieszkańców miasta. Został wybudowany w latach 20. XX wieku i niedawno przeszedł modernizację, która trwała dwa lata i kosztowała ponad 33 mln złotych. Po modernizacji, amfiteatr jest uważany za jedno z najpiękniejszych plenerowych miejsc artystycznych w Polsce. Obiekt zamknięty jest dla mieszkańców. Wielu mieszkańców krytycznie odnosi się do tego, ponieważ wcześniej teatr był otwarty dla wszystkich. Obecnie część ławek jest zdemontowana, a w wielu miejscach brakuje desek. Przyczyny tych problemów nie są jasne, ale mogą być związane z wandalizmem, pracami konserwatorskimi, naprawami gwarancyjnymi lub innymi powodami.