Alarmujące zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów w Szczecinie

Alarmujące zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów w Szczecinie

Plany komunikacyjne miasta Szczecin na najbliższy czas przewidują istotne redukcje w kursach tramwajowych. Chociaż tego typu zmiany są zjawiskiem normalnym, aktualna sytuacja jest wyjątkowa ze względu na jej skutki – ograniczenia będą dotyczyć kilku linii. Jak podaje miejska administracja, przyczyną powstałej sytuacji jest alarmujący niedobór motorniczych.

Kluczowe modyfikacje w harmonogramie komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone w nadchodzącą sobotę. Zmiany objęte będą sześcioma liniami. Najbardziej drastyczne cięcia liczby kursów doświadczy linia nr 8, która obsługuje trasę do Gumieniec.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie udostępnił szczegółowe informacje na temat planowanych korekt. Według tych wiadomości, na linii nr 2 zostanie zmieniony rozkład jazdy – takie same zmiany czekają linię nr 7. Z kolei dla linii nr 6 planowane jest przesunięcie końcowego przystanku z Placu Rodła do Filharmonii oraz zmiana rozkładu jazdy. Planowane są także modyfikacje w synchronizacji linii nr 7 i 12 na przystanku Plac Szarych Szeregów, która będzie odbywać się co dwadzieścia minut.