41-letni nietrzeźwy mężczyzna próbował ukraść kamerę z Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

41-letni nietrzeźwy mężczyzna próbował ukraść kamerę z Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

Policjanci z Komendy Miejskiej w Szczecinie udaremnili niedzielne działanie mężczyzny, który będąc pod wpływem alkoholu, postanowił wspiąć się na budynek Morskiego Centrum Nauki. Jak się okazało, jego celem było kradzież zamocowanej tam kamery.

41-letni mieszkaniec Szczecina, w stanie nietrzeźwości zdecydował się na próbę wspięcia się na obiekt Morskiego Centrum Nauki. Motywacją jego działania była chęć kradzieży kamery monitoringu. Na szczęście, akcję mężczyzny przerwali miejscowi stróże prawa.

Nadkomisarz Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przekazała, że otrzymali zgłoszenie dotyczące nietypowego zachowania mężczyzny. Z informacji wynikało, że nietrzeźwy osobnik usiłuje wejść do środka Morskiego Centrum Nauki, a także próbuje zdobyć znajdującą się na nim kamerę.

Z relacji pracowników ochrony miejsca wynikało, że mężczyzna wcześniej brał kąpiel w rzece Odrze. W oparciu o dostarczony przez nich rysopis, policjanci szybko zlokalizowali sprawcę w okolicach Trasy Zamkowej.

41-latek, jak wykazało badanie, znajdował się pod wpływem alkoholu – miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Po tym jak wytrzeźwieje, mężczyzna zostanie przesłuchany przez policję.