24. kolejka Ekstraklasy: Pogoń Szczecin osiąga remis 2:2 z Koroną Kielce, mimo trudnego początku

W niedzielnym meczu 24. kolejki Ekstraklasy, Pogoń Szczecin zdołała wywalczyć remis 2:2 na wyjeździe z Koroną Kielce, pomimo straty dwóch bramek przed przerwą. Na chwilę obecną Portowcy zgromadzili już 41 punktów i teraz udają się na przerwę reprezentacyjną.

Mecz prezentował się jak gra o dwóch twarzach – w pierwszej połowie dominowali gospodarze, zaś po zmianie stron inicjatywę przejęli goście. Każda ze stron oddała do bramki rywala 11 strzałów.

Następnie drużyna Pogoni przygotowuje się do przerwy reprezentacyjnej. Większość graczy bezpośrednio z Kielc wybiera się na zgrupowania swoich narodowych drużyn. Po powrocie do Szczecina, Portowcy będą kontynuować treningi do środy, a w czwartek mają zaplanowany mecz kontrolny z Wartą Poznań.

Bramki padły w następującej kolejności: Nono otworzył wynik w 21. minucie, Dawid Błanik podwyższył na 2:0 w 41. minucie. Po przerwie, Kamil Grosicki strzelił z rzutu karnego w 54. minucie, a Alexander Gorgon doprowadził do remisu w 67. minucie.

Żółte kartki otrzymali Dawid Błanik, Nono i Remacle z Korony oraz Gorgon i Walqvist z Pogoni.