Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie dominuje na gali wręczenia nagród Prezydenta Miasta

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie dominuje na gali wręczenia nagród Prezydenta Miasta

Podczas ceremonii wręczenia nagród Prezydenta Miasta za wybitne prace naukowe, to naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zgarnęli najwięcej laurów. Wszyscy autorzy nagrodzonych projektów otrzymali gratyfikacje finansowe, które razem sumowały się do ponad 70 tysięcy złotych.

W konkursie wzięło udział 57 prac naukowych, obronionych na terenie szczecińskich uniwersytetów w obecnym lub minionym roku akademickim. Prace te zostały podzielone na pięć kategorii: nauki ścisłe i przyrodnicze, nauki humanistyczno-społeczne, nauki inżynieryjno-techniczne, nauki medyczne oraz nauki związane z zdrowiem.

Piotr Krzystek, prezydent miasta Szczecin, podkreślał ważność młodych naukowców dla przyszłości miasta, wyrażając nadzieję, że taka forma docenienia ich wkładu będzie znaczącą motywacją do dalszego rozwoju i działania na rzecz miasta.

Kapituła konkursu podjęła decyzję o przyznaniu 7 głównych nagród, każda o wartości 7500 zł oraz 6 wyróżnień, które wynosiły po 3500 zł. Nagrodzone prace charakteryzowały się innowacyjnym podejściem do podjętych tematów oraz nietuzinkowym i ambitnym spojrzeniem, czego dotąd nie spotkano.