Wrocławianin poszukiwany przez prokuraturę zatrzymany w Szczecinie z narkotykami

Wrocławianin poszukiwany przez prokuraturę zatrzymany w Szczecinie z narkotykami

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz szczecińskiej Policji zatrzymali 22-letniego młodego mężczyznę, pochodzącego z Wrocławia. Zaskakująco, nie tylko posiadał on przy sobie substancje psychoaktywne, ale również był osobą, na której tropem podążała Prokuratura Rejonowa. Zauważywszy obecność funkcjonariuszy, jego zachowanie nabrało wyraźnie nerwowego charakteru.

Podczas rutynowego patrolu okolic Dworca PKP Szczecin Główny, strażnicy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie i policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście dostrzegli mężczyznę, który na ich widok wydawał się być wyraźnie zdenerwowany. Postanowili przeprowadzić kontrolę personalną 22-letniego Wrocławianina, sprawdzając jednocześnie jego dane w bazach policyjnych.

W wyniku sprawdzenia okazało się, że jest to osoba poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Psie Pole. Co więcej, funkcjonariusze odkryli przy nim woreczek zielonego suszu roślinnego i białe tabletki. Po przeprowadzeniu testów, stwierdzono, że były to narkotyki – ponad 30 gramów marihuany oraz opioidowy lek przeciwbólowy o nazwie oxydolor. Mężczyzna został zatrzymany i odtransportowany do celi policyjnej, gdzie teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Aktualnie prowadzone są dalsze czynności przez Komisariat Policji Szczecin Śródmieście w tej sprawie. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.