W Szczecinie rusza głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego

W Szczecinie rusza głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego

Szczeciński Budżet Obywatelski, który przewiduje do wydania ponad 17 milionów złotych na realizację projektów z największym poparciem społecznym, rozpoczyna dzisiaj swój etap głosowania. Na godzinę 12:00 zaplanowano start tej ważnej fazy, podczas której mieszkańcy miasta będą decydować o tym, które propozycje zostaną wprowadzone w życie.

Zainteresowani wyborem najciekawszych pomysłów mają do dyspozycji imponującą listę, na której umieszczono aż 149 projektów. Wśród nich znalazły się zarówno 124 lokalne inicjatywy, jak i 25 propozycji zakwalifikowanych do kategorii „Zielone SBO”. Aby ułatwić mieszkańcom przygotowanie do głosowania, wszystkie szczegóły dotyczące projektów, ich numery porządkowe oraz kompleksowe opisy są dostępne na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego pod adresem www.sbo.szczecin.eu.

Każdy głosujący ma prawo oddać dwa głosy – jeden na projekt lokalny i drugi na pomysł z „Zielonego SBO”. Nie ma przy tym żadnych ograniczeń wiekowych czy warunków związanych z miejscem zameldowania – każda osoba może wziąć udział w głosowaniu.

Warto przypomnieć, że głosowanie w tym roku odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej. Dla tych, którzy nie mogą oddać głosu samodzielnie, przewidziano pomoc asystentów. Skorzystać z niej można w Urzędzie Miasta Szczecin przy placu Armii Krajowej 1 lub w filii na Prawobrzeżu, zlokalizowanej na ulicy Rydla 39-40, gdzie znajduje się Sala Obsługi Interesantów.