Urząd Wojewódzki w Szczecinie umożliwia załatwianie spraw paszportowych w towarzystwie zwierząt

Urząd Wojewódzki w Szczecinie umożliwia załatwianie spraw paszportowych w towarzystwie zwierząt

Właściciele zwierząt, którzy muszą odwiedzić Urząd Wojewódzki w Szczecinie po paszport, nie muszą już szukać opiekuna dla swoich pupili. Znakomita wiadomość jest taka, że urząd ten jest teraz przyjazny dla zwierząt i zezwala na wspólne załatwianie formalności.

Adam Rudawski, wojewoda zachodniopomorski, z entuzjazmem odnosi się do tej zmiany. Stwierdził, że miejsce to ma teraz otwarte drzwi dla wszystkich zwierząt domowych. Jeżeli ktoś ma sprawy paszportowe do załatwienia i nie chce zostawić swojego pupila samotnie w domu, może bez obaw zabrać go ze sobą do urzędu. Ważne jest jednak, aby zapewnić odpowiednie środki bezpieczeństwa, takie jak smycz, aby uniknąć przeszkadzania innym klientom czy pracownikom.

Wojewoda Rudawski podkreślił także, że spotkał już kilka osób z psami, które bardzo dobrze oceniły tę inicjatywę. Niemniej jednak, nikt jeszcze nie skorzystał z możliwości przyprowadzenia kota do urzędu.

Luty to okres, w którym najłatwiej złożyć wniosek o paszport, ze względu na najkrótsze kolejki w urzędach. W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie załatwienie sprawy paszportowej jest proste i nie wymaga wcześniejszego umówienia się – wystarczy przybyć na miejsce i odebrać numerek w punkcie informacyjnym znajdującym się w głównym holu.

Obywatele, którzy chcą wyrobić paszport, powinni przyprowadzić ze sobą zdjęcie, obowiązujący paszport (lub dowód osobisty, jeśli nie posiadają paszportu) oraz dokument potwierdzający uprawnienie do zniżek opłat. Opłaty za paszport można uregulować gotówką lub kartą w kasie znajdującej się w urzędzie. Rozważane są dane podawane urzędnikowi na miejscu, bez konieczności wypełniania jakiegokolwiek wniosku.