„The World”: Luksusowy wycieczkowiec odwiedza Szczecin

„The World”: Luksusowy wycieczkowiec odwiedza Szczecin

Pływające miasto milionerów, znane jako „The World”, to majestatyczny pełnomorski wycieczkowiec o długości 196 metrów. Znajduje się na nim wiele luksusowych apartamentów, basen, kort tenisowy oraz restauracje. Tę imponującą jednostkę przyciąga do siebie milionerów z całego świata. Ten wyjątkowy statek dotarł właśnie do Szczecina, gdzie spędzi cały weekend.

„The World” zaczęło być widoczne na horyzoncie około godziny 9 rano, kiedy to pojawiło się na wysokości dzielnic Gocławia i Golęcin. To właśnie z nabrzeży położonych w północnej strefie miasta można było uchwycić najlepsze klatki statku wpływającego do portu. Wielu mieszkańców Szczecina skorzystało z tej okazji i uwieczniło ten moment na zdjęciach. Wizyta pełnomorskiego wycieczkowca jest bowiem rzadkim zdarzeniem w tym mieście, które zwykle gości mniejsze jednostki pływające po rzekach.

Około godziny 10 „The World” precyzyjnie przycumował na terenie portu szczecińskiego, konkretnie przy Nabrzeżu Bułgarskim na Łasztowni, czyli za pomarańczowym budynkiem chłodni. Statek nie mógł zacumować przy wałach Chrobrego z powodu zbyt małej głębokości tamtejszych wód.