Szczecińskie ulice przemienione w rzeki podczas ulewy, wiatr osiąga prędkość 100 kilometrów na godzinę

Szczecińskie ulice przemienione w rzeki podczas ulewy, wiatr osiąga prędkość 100 kilometrów na godzinę

W Szczecinie wystarczyło zaledwie kilkanaście minut intensywnego deszczu, aby wiele ulic ponownie przybrało formę gwałtownie płynących strumieni. Skrajne porywy wiatru osiągały prędkość nawet do 100 km/h.

Nasi czytelnicy donoszą o licznych incydentach będących rezultatem niespodziewanej i gwałtownej burzy, jaka przeszła nad miastem. W niektórych rejonach Szczecina zanotowano także opady gradu. Drzewo, które zostało powalone na ulicy Gryfińskiej, uniemożliwia przejazd. Korki są widoczne na wielu ulicach, w tym na ulicy Przestrzennej. Ulica Wilcza oraz drogi w okolicach Żelechowej zostały zalane. Jedna z naszych czytelniczek podzieliła się swoimi obawami, mówiąc: „Struga płynie, nie jestem pewna, czy powinnam próbować jechać”.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami. Przewiduje się, że zagrożenie burzowe w Szczecinie utrzyma się do godziny 23:00. Zaleca się mieszkańcom zdjęcie z balkonów wszelkich przedmiotów, które mogą ulec uszkodzeniu. Przewiduje się, że burzom będą towarzyszyć silne porywy wiatru.