Szczecin uznany za najbardziej uprzejme miasto

Szczecin uznany za najbardziej uprzejme miasto

Marka Preply przeprowadziła badanie na 1549 mieszkańcach z 19 miast w Polsce. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, którzy mieszkańcy polskich miast są najbardziej życzliwi i uprzejmi. Sprawdzamy!

Szczecin najwyżej w rankingu

Ranking powstał między innymi po to, aby dowiedzieć się, które miasto jest najlepsze pod względem uprzejmości, nieuprzejmości i hojności. Jak wynika z raportu, to Szczecin i Wrocław są najbardziej uprzejmymi miastami w Polsce. Autorzy badania sugerują, że wysokie pozycje Szczecina i Wrocławia w rankingu związane są  z położeniem geograficznym, zarobkami oraz zadowoleniem z życia. Co ciekawe, był jeden zarzut do naszego miasta – Szczecin nie daje napiwków.

Które miasta są najbardziej nieuprzejme?

Natomiast do najmniej uprzejmym miastem należy zaliczyć Łódź.
Autorzy raportu zapytali respondentów, czy uważają, że „miejscowi”, czyli osoby urodzone i wychowane w danym mieście, są bardziej niegrzeczni niż przyjezdni.  Czy jednak obie grupy prezentują równie niegrzeczne zachowania. Zgodnie z wynikami okazało się, że raport jest niekorzystany dla 5 miast – głównie dla Łodzi, Krakowie, Bydgoszczy, Lublinie i Toruniu.