Szczecin: Mężczyzna podejrzewany o usiłowanie morderstwa skierowany do sądu

Szczecin: Mężczyzna podejrzewany o usiłowanie morderstwa skierowany do sądu

Znajdujący się pod zarzutem usiłowania zabójstwa mieszkaniec Szczecina został oskarżony przez prokuraturę, a następnie jego sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w tym mieście.

Do zdarzenia doszło podczas towarzyskiego spotkania dwóch współlokatorów jednego z mieszkań w Szczecinie, które obfitowało w spożywanie alkoholu. Wszystko działo się na oczach ich partnerek. W trakcie rozgorzałego konfliktu, który przerodził się w szarpaninę, jeden z mężczyzn zaatakował drugiego nożem, raniąc go niebezpiecznie w szyję. Pokrzywdzony jednakże zdołał wymknąć się z tej sytuacji i schować w innym pomieszczeniu mieszkania.

Ze względu na powagę odniesionych ran, poszkodowany musiał zostać natychmiast przetransportowany do Szpitala MSWiA w Szczecinie. Sprawca natomiast został zatrzymany przez służby policyjne, które szybko się na miejscu pojawiły.

Mimo poważnych zarzutów, mężczyzna nie przyznaje się do winy. Dodatkowo nie posiadał on wcześniej żadnych wpisów w swoim aktach karnych. Mimo to, grozi mu surowa kara – od 10 lat więzienia aż do dożywocia.