Stadion Pogoni Szczecin niemal gotowy. Nowy sezon na obiekcie prawdopodobny.

Stadion Pogoni Szczecin niemal gotowy. Nowy sezon na obiekcie prawdopodobny.

Budowa stadionu miejskiego w Szczecinie powoli wchodzi w fazę końcową. Już za niecałe pięć miesięcy kibice i zawodnicy będą mogli spotkać się na całkowicie wykończonym obiekcie.

Wielka inauguracja w 2022 roku

Na ten moment trwają już zaawansowane prace budowlane, które planowo zostaną zakończone w pierwszej połowie 2022 roku – jeśli wszystko pójdzie po myśli inwestorów i wykonawców nastąpi to w kwietniu. Przedmiotem ostatnich robót wykończeniowych są przede wszystkim trybuny. Wykonawca deklaruje, że wykonano już około 98% konstrukcji całego obiektu.

Wszystko wskazuje więc na to, że Pogoń Szczecin rozpocznie nowy sezon piłkarski 2022/2023 na nowoczesnym, świeżo oddanym do użytku stadionie.

Ogromna inwestycja w duchu UEFA

Budowa miejskiego stadionu im. Floriana Krygiera to obecnie największa inwestycja w Szczecinie. Obiekt związany jest z klubem Pogoń Szczecin, a poświęcony został pamięci słynnego zawodnika, trenera i współtwórcy szczecińskiego klubu – Floriana Krygiera.

Prace budowlane nad stadionem rozpoczęły się w marcu 2019 roku i objęły m. in. postawienie czterech w pełni zadaszonych trybun. W sumie cały obiekt po oddaniu do użytku będzie mógł pomieścić aż 21 163 widzów.

Warto dodać, że nowy stadion powstaje w duchu wymogów UEFA narzucanych na obiekty, na których rozgrywane są międzynarodowe mecze pucharowe.