Roman Smirnov nowym trenerem Futsal Szczecin, zastępując Miłosza Kocota

Roman Smirnov nowym trenerem Futsal Szczecin, zastępując Miłosza Kocota

Zespół futsalowy Szczecin, począwszy od nadchodzącego sezonu, będzie prowadzony przez Romana Smirnova. Zmiana na stanowisku trenera nastąpiła, kiedy Smirnov zajął miejsce Miłosza Kocota.

Kocot pełnił funkcję trenera pierwszoligowego zespołu Futsal Szczecin, począwszy od wczesnych miesięcy 2022 roku. Przez półtora sezonu kierował drużyną, a w tym okresie zarówno zespół, jak i poszczególni zawodnicy wykazywali znaczący rozwój. Jego umiejętności trenerskie były często chwalone przez samych futsalistów, którzy wielokrotnie podkreślali doskonałość jego warsztatu pracy. Osiągnął znaczący sukces, poprowadził Futsal Szczecin do szóstego miejsca w ostatnim sezonie – najwyższego w historii klubu. Dynamiczna i atrakcyjna gra szczecińskiego zespołu przyciągnęła uwagę wielu obserwatorów.

Nie dziwi więc fakt, że Kocot otrzymał propozycję pracy w Futsal Ekstraklasie. Teraz przechodzi do We-Met FC Kamienica Królewska, klubu który awansował do ekstraklasy w poprzednim sezonie.

Paweł Płuciennik, prezes Futsal Szczecin, wyraził swoje zadowolenie z pracy Kocota. Podkreślił, że umiejętności i kompetencje trenera były doceniane nie tylko przez zawodników drużyny.