Reprezentanci Pogoni Szczecin triumfują nad Unionem Berlin w meczu sparingowym

Drużyna piłkarska Pogoni Szczecin, biorąca udział w PKO BP Ekstraklasie, zdecydowanie pokonała drużynę Unionu Berlin – będącą 6. zespołem Bundesligi – w towarzyskim spotkaniu na wyjeździe podczas przerwy reprezentacyjnej na Ligę Narodów.

W owej rywalizacji, prowadzonej na terenie jednego z boisk treningowych Unionu, zwycięstwo przypadło Pogoni Szczecin, która pokonała gospodarzy 3:1. Pierwszą bramkę dla Unionu zdobył Tim Starke w 22. minucie, lecz po chwili Kamil Grosicki doprowadził do remisu. Następnie Efthymis Koulouris oraz Antoni Klukowski przyczynili się do zwycięstwa swojej drużyny, strzelając kolejne dwa gole.

Mecz ten był okazją dla wielu zawodników Pogoni do zaprezentowania swoich umiejętności. Valentin Cojocaru i Krzysztof Kamiński stanowili obronę bramki, a w szeregach defensorów znaleźli się m.in. Dimitrios Keramitsis, Benedikt Zech oraz Leonardo Borges. Na środku boiska grali Kacper Łukasiak, Joao Gamboa, Rafał Kurzawa oraz Leonardo Koutris. Zaś na pozycji napastnika wystąpili Kamil Grosicki i Efthymis Koulouris.

Podczas meczu obserwowano intensywną grę i liczne okazje strzeleckie, jednak nie brakowało także sytuacji kontrowersyjnych. W kilku momentach piłkę o włos od zdobycia gola ratowali bramkarze obu drużyn oraz obrońcy blokujący strzały rywali. W końcowych minutach meczu, Antoni Klukowski ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Pogoni, dzięki celnej próbie po idealnym podaniu od Alexandra Gorgona.