Radykalna krytyka radnych PiS na przestoje komunikacyjne w Szczecinie

Radykalna krytyka radnych PiS na przestoje komunikacyjne w Szczecinie

Prawo i Sprawiedliwość, opozycyjna partia w Szczecińskiej Radzie Miasta, wyraża swoje zdecydowane niezadowolenie z dziesięciomiesięcznego zastoju w ruchu na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej i Mickiewicza, które odcięło te rejony od centrum miasta. Według nich, prace konserwacyjne na pętli tramwajowej Krzekowo są przesadnie długotrwałe i nie służą korzyściom mieszkańców. Agnieszka Kurzawa, radna tejże partii otwarcie wyraziła swoje obawy.

– Zmagamy się ze znaczącym bałaganem w szczecińskiej komunikacji miejskiej, zwłaszcza jeżeli chodzi o tramwaje – powiedziała Kurzawa. Następnie zaapelowała do prezydenta miasta Piotra Krzystka, aby zajął się kształtowaniem organizacji ruchu tak, by mogła ona efektywnie służyć mieszkańcom.

Mieszkańcy Szczecina, którzy korzystają z komunikacji tramwajowej, są dezorientowani i frustrują się z powodu tych utrudnień. – Mieszkam na Traugutta i muszę robić duże objazdy. Nie jestem pewien co się dzieje – mówi jeden z mieszkańców. Inny dodaje – Planowałyśmy dziś przeprawić się na drugi brzeg Odry ale straciłyśmy na to mnóstwo czasu – mówią zdezorientowane pasażerki.