Przed nami zaległe spotkanie PKO Ekstraklasy: Śląsk Wrocław kontra Pogoń Szczecin

Przed nami zaległe spotkanie PKO Ekstraklasy: Śląsk Wrocław kontra Pogoń Szczecin

Śląsk Wrocław, po znakomitych poprzednich spotkaniach z Lechem Poznań i Widzewem Łódź, zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Zaległe starcie tych drużyn, które jest częścią trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy, odbędzie się w środę o godzinie 18:30.

Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane na początku sierpnia na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Jednakże, Pogoń Szczecin, zgodnie z przepisami dotyczącymi drużyn biorących udział w eliminacjach do europejskich pucharów, skorzystała z prawa do przełożenia meczu. Mimo że pierwotnie planowano rozegrać zaległe spotkanie we Wrocławiu, ostateczna decyzja była inna. Zmiana ta wynikała zarówno ze względu na porozumienie obu stron z organizatorem rozgrywek jak i nadawcą telewizyjnym.

Zdecydowano, że najdogodniejszym terminem do rozegrania tego meczu będzie środa 30 sierpnia. Jednakże problemem okazała się sytuacja na wrocławskim stadionie – po sobotniej gali bokserskiej, podczas której Oleksandr Usyk rywalizował z Danielem Dubois o cztery pasy mistrza świata w kategorii ciężkiej, na stadionie wymieniana jest murawa. Wobec tego za najbardziej korzystne rozwiązanie uznano przeniesienie meczu do Szczecina. W ramach rewanżu za tę decyzję Pogoń odwiedzi Wrocław w rundzie rewanżowej.