Protesty „Ani Jednej Więcej” zorganizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet w Polsce

Protesty „Ani Jednej Więcej” zorganizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet w Polsce

Ogólnopolski Strajk Kobiet przeprowadza w środę, w całym kraju, protesty pod hasłem „Ani Jednej Więcej”. Wydarzenia te są reakcją na ostatnią tragiczną śmierć kobiety – Doroty z Nowego Targu, która straciła życie z powodu restrykcyjnych przepisów dotyczących aborcji w Polsce. Mieszkańcy Szczecina również postanowili wyrazić swoje niezadowolenie i przyłączyć się do ruchu.

Akcja „Ani Jednej Więcej” odbywa się także w Szczecinie, gdzie Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje protesty na Pomorzu Zachodnim. Podczas tych zgromadzeń głos zabierają między innymi dr Maria Kubis oraz prof. Inga Iwasiów. Demonstranci spotkali się na szczecińskim placu Solidarności, by wspólnie zamanifestować swoje stanowisko wobec aktualnych przepisów aborcyjnych w Polsce.

W trakcie zgromadzenia uczestnicy oddali hołd Dorocie, Izabeli i Agnieszce – kobietom, które zmarły z powodu obowiązującego w Polsce prawa aborcyjnego, uczczono je minutą ciszy. Protestujący domagają się zmian w obecnych regulacjach, które prowadzą do tragedii i cierpienia wielu kobiet w Polsce.