Prof. Wojciech Ślączka na czele Politechniki Morskiej w Szczecinie aż do 2028 roku

Prof. Wojciech Ślączka na czele Politechniki Morskiej w Szczecinie aż do 2028 roku

Dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, profesor Politechniki Morskiej, będzie sprawował funkcję rektora tej szczecińskiej uczelni aż do roku 2028. Ten zaszczyt oznacza dla niego trzecią kadencję na tym stanowisku, jednak będzie to pierwsza od momentu przemianowania i restrukturyzacji uczelni.

Politechnika Morska w Szczecinie, która jest placówką edukacyjną oferującą studia dla aspirujących marynarzy, logistyków oraz informatyków, poinformowała o wynikach wyborów 10 kwietnia. To właśnie wtedy profesor Ślączka został ponownie wybrany na stanowisko rektora na kadencję 2024-2028.

Reakcją na tę decyzję był komentarz profesora: „Mimo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, zawsze starałem się realizować konsekwentnie wszystkie plany dla dobra naszej uczelni. Cieszę się ogromnie, że społeczność akademicka doceniła moje wysiłki i obdarzyła mnie kolejnym kredytem zaufania. Pragnę serdecznie podziękować za to wsparcie i zapewniam, że nie zamierzam zwalniać tempa”.

Prof. Ślączka pełni funkcję rektora tej uczelni od 2016 roku. Dwukrotnie wybrano go na to stanowisko, kiedy placówka nosiła jeszcze nazwę Akademii Morskiej w Szczecinie – kadencje te obejmowały lata 2016-20 oraz 2020-24. W dniu 1 września 2022 roku instytucja zmieniła swój status i nazwę na Politechnikę Morską, a teraz po raz pierwszy wybrano dla niej nowe władze.