Powstały nowe przystanki kolejowe w Szczecinie, ułatwiające dostęp do sieci kolejowej

Powstały nowe przystanki kolejowe w Szczecinie, ułatwiające dostęp do sieci kolejowej

Od teraz podróżujący będą mogli korzystać z nowo otwartego przystanku Szczecin Łasztownia. Pracownicy sąsiedniego parku przemysłowego, jak również mieszkańcy okolicznych dzielnic, docenią również nowy przystanek Szczecin Dunikowo. Obie te lokalizacje to najnowsze dodatki do rozbudowywanej sieci Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dzięki tym inwestycjom, przejazdy pociągami do centrum Szczecina oraz między Stargardem a Gryfinem stają się bardziej komfortowe.

Przystanek na Łasztowni, usytuowany wzdłuż linii kolejowej nr 273 Wrocław – Szczecin, znajduje się przy ulicy Heyki. Natomiast przystanek Dunikowo (linia kolejowa nr 351 Poznań – Szczecin) został umiejscowiony w pobliżu ulic Kobaltowej i Owsianej. Perony na obu przystankach posiadają odpowiednią wysokość, co ułatwia podróżnym wejście i wyjście z pociągów. Na komfort oczekujących pasażerów czekają wiaty i ławki. Bezpieczeństwo po zmierzchu gwarantuje energooszczędne oświetlenie LED. Dogodność podróży zapewniają czytelnie oznakowane tablice, wyświetlacze oraz gabloty z rozkładami jazdy. Dostęp dla osób niepełnosprawnych na przystanku Łasztownia zapewniają windy, natomiast na przystanku Dunikowo – przejście podziemne, pochylnie i ścieżki naprowadzające.

Na trasach do Gryfina, Stargardu i Goleniowa pasażerowie mogą już korzystać z odnowionych peronów na stacji Gryfino, stacji Szczecin Podjuchy, ze stacji Daleszewo (peron nr 1), przystanku Czepino (peron nr 2) oraz nowych przystanków Goleniów Park Przemysłowy, Szczecin Żydowce i Szczecin Trzebusz. Obecnie trwają prace na peronie nr 2 na stacji Daleszewo. W Gryfinie remontowane jest przejście podziemne. Na stacji Szczecin Dąbie prowadzone są prace nad konstrukcją przejścia pod torami, które ma na celu ułatwić dostęp do drugiej strony stacji. Z kolei na przystanku Szczecin Zdroje rozpoczęto prace związane z remontem peronu nr 1 oraz budową nowego przejścia podziemnego.