Powrót do gry: Warta Poznań i Pogoń Szczecin gotowe na nadchodzący sezon

Powrót do gry: Warta Poznań i Pogoń Szczecin gotowe na nadchodzący sezon

Nowy sezon dla drużyny piłkarskiej Warty Poznań, będącej organizatorem gier, stanowi prawdziwe wyzwanie, które trener Dawid Szulczek określa jako „walkę o przetrwanie”. Głównym priorytetem zespołu z Poznania jest utrzymanie się w ekstraklasie, czyli najwyższej lidze futbolowej w Polsce. Jednakże, ta misja zdaje się być nie lada wyzwaniem mając na uwadze kluczowe zmiany w składzie drużyny.

Zespół z Wielkopolski stracił ważnych graczy. Podstawowi obrońcy Robert Ivanov i Jan Grzesik opuścili drużynę, a także środkowy pomocnik Miłosz Szczepański. Dodatkowo, dwóch czołowych graczy – Adam Zrelak i Dimitros Stavropoulos – jest aktualnie niedostępnych z powodu leczenia kontuzji.

W przeciwnym kierunku zmierzają zawodnicy Pogoni Szczecin. Ta drużyna z zachodniopomorskiego ma na celu ponowne stanięcie do walki o tytuł mistrza Polski. Skład drużyny prowadzonej przez Jensa Gustafssona pozostał praktycznie niezmieniony od ostatniego sezonu. Wystąpiła jednak jedna znacząca zmiana na pozycji „szóstki”. Po transferze Damiana Dąbrowskiego do Zagłębia Lubin, na tej pozycji zdecydowano się na nowego gracza – Portugalczyka Joao Gamboa – który został zwerbowany do klubu podczas letniego okna transferowego.