Pełna mobilizacja Pogotowia Zimowego w Szczecinie podczas mroźnych dni

Pełna mobilizacja Pogotowia Zimowego w Szczecinie podczas mroźnych dni

Mocno odczuwalne ochłodzenie, które nadeszło do naszego regionu, sprawiło, że Pogotowie Zimowe w Szczecinie działa z pełnym zaangażowaniem. Miniona noc była wyjątkowo mroźna, a prognozy na dziś przewidują jeszcze większe spadki temperatur. Na terenie województwa zachodniopomorskiego nocą może być nawet do 10 stopni poniżej zera.

Pogotowie Zimowe działające przy stowarzyszeniu Feniks odnotowało wzrost aktywności od wczoraj, jak informuje kierujący nim Arkadiusz Oryszewski. Aktualnie współpracują z policją, wykonując nocne obchody po miejscach, gdzie zazwyczaj przebywają bezdomni. Codziennie kilka osób trafia do pogotowia, a straż miejska także dostarczyła już kilku potrzebujących. Oryszewski podkreśla, że wcześniej otrzymywał zgłoszenia jedynie telefoniczne dotyczące jednej osoby wymagającej pomocy.

Oryszewski zwraca się z apelem do mieszkańców Szczecina o niezobojętnienie wobec osób znajdujących się w kryzysie bezdomności. Zachęca do alarmowania straży miejskiej pod numerem 986. Wspomina o zdarzeniu, kiedy to bezdomny mężczyzna spał na ławce pokrytej śniegiem. Dzięki interwencji mieszkańców straż miejska oceniła sytuację i zdecydowała, że nie jest wymagana pomoc pogotowia ratunkowego. Po jednym telefonie do Pogotowia Zimowego mężczyzna został przyjęty w środku nocy – relacjonuje Oryszewski.