Pacjent pod wpływem alkoholu napadł na ratownika medycznego w Szczecińskim Szpitalu Wojskowym

Pacjent pod wpływem alkoholu napadł na ratownika medycznego w Szczecińskim Szpitalu Wojskowym

W Szpitalu Wojskowym w Szczecinie doszło do incydentu, w którym pod wpływem alkoholu pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego. Ratownik, który odniósł obrażenia, obecnie korzysta z pomocy medycznej. Sprawca ataku, 63-latek, miał w momencie zdarzenia trzy promile alkoholu we krwi. Odpowie za próbę zamordowania ratownika, a dodatkowo zostaną mu postawione zarzuty czynnej napaści i gróźb karalnych skierowanych przeciwko pielęgniarkom. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

O tym dramatycznym wydarzeniu zgłoszonym przez placówkę Szpitala Wojskowego w Szczecinie dowiedzieliśmy się za pośrednictwem Kontakt 24. Potwierdzenie tego zdarzenia otrzymaliśmy od nadkomisarza Anny Gembala, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Poinformowała ona, że we wczesnych godzinach porannych 5 czerwca zgłoszono atak jednego z pacjentów na ratownika medycznego w jednym ze szczecińskich szpitali.

Ratownik, 32-latek, który został ranny w tym zdarzeniu, obecnie jest pod opieką lekarzy. Sprawcą ataku okazał się być 63-letni mężczyzna, który został zatrzymany. W momencie napaści miał trzy promile alkoholu we krwi.