Oskarżony o przemoc domową mieszkaniec Szczecina stanie przed sądem

Oskarżony o przemoc domową mieszkaniec Szczecina stanie przed sądem

Do odpowiedzialności karnej zostanie pociągnięty mieszkaniec Szczecina, oskarżony o wieloletnie stosowanie zarówno fizycznej, jak i psychicznej przemocy wobec swojej partnerki. Ostatecznie, akt oskarżenia przeciwko niemu został sformułowany i teraz mężczyzna zmierzy się z konsekwencjami swoich działań w sądzie.

Przez okres pięciu lat, ten brutalny agresor kontynuował swoje destrukcyjne działania, tworząc atmosferę strachu i niepokoju. Wykorzystywał wszelkie dostępne środki do zastraszania swojej partnerki – od prowokowania gwałtownych awantur, poprzez obelżywe wyzwiska, po bezpośrednie ataki fizyczne. W najbardziej ekstremalnych przypadkach, mężczyzna nawet groził śmiercią swojej ofierze.

Nareszcie został zatrzymany i umieszczony w areszcie tymczasowym. Nie był to jednak jego pierwszy kontakt z prawem – mężczyzna miał już na swoim koncie wcześniejsze wyroki. Przyznał się tylko częściowo do zarzutów stawianych mu obecnie. Jeśli zostanie uznany za winnego, może spędzić w więzieniu nawet do 5 lat.