Oktoberfest w Szczecinie 

Oktoberfest w Szczecinie 

Koniec września i początek października to wyjątkowe wydarzenie w Szczecinie. W piątek, dokładnie w Dzień Chłopaka przy ul. Aleja Kwiatowa odbył się Oktoberfest. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 16:00 i trwała do niedzieli. Co się działo? Sprawdzamy!

Oktoberfest – impreza pod znakiem piwa

To były trzy dni pod znakiem miodu i oczywiście piwa. W Alei Kwiatowej  królowały browary z różnych regionów Polski. Dla uczestników imprezy przygotowano piwa rzemieślnicze, smakowe, delikatne, z procentami, ale znalazły się też i takie bezalkoholowe. Na imprezie królowały piwa warzone z różnych słodów, leżakowane w odpowiednich warunkach i przygotowywane z największą starannością. Oferta piwowarów była bardzo rozbudowana i każdy smakosz browaru znalazł coś dla siebie. Oprócz piwa królowały również atrakcje artystyczne, smaczne jedzenie i impreza do białego rana. 

Mnóstwo firm obecnych podczas wydarzenia

W wydarzeniu udział wzięło wiele firm. Wśród sprzedawców pojawią się m.in.: Piwo z Żuka, Browar Pod Zamkiem, Piwojad, Miejski Browar Stargard, Browar Za Miastem, Colberg – Kołobrzeska Fabryka Piwa, Browar Lubrow, Browar Witnica S.A., Antybrowar, Browar Gryfus. Za jedzenie odpowiadały takie firmy jak: Ale Ciacha najlepsze kołacze w mieście, Wół i Krowa FoodTruck, Naleśnikarnia „Nasz Naleśnik” Szczecin, MOBILNY FOOD TRUCK Karkut Restauracja, Tostolandia, Bike Café, Świder Food Truck Kuchnia Żydowska z Otwocka, Frytka Belgijska. Bogata ilość wystawców zagwarantowała, że ludzie mieli szeroki wybór. 

Specjalny program na Oktoberfest w Szczecinie

W pierwszym dniu  odbył się Pivny Szczecin, czyli  spacer z przewodnikiem. Później odbył się cykl Poznajcie nasze browary: historia powstania, warzenie. Nie zabrakło również prelekcji na temat tego, jak powstaje piwo. Odbył się także piwny quiz z nagrodami. Na koniec koncert RockOvers i muzyka dj Tatineka. Kolejne dni prezentowały się podobnie. Nie zabrakło pokazów, prelekcji i dobrej zabawy.