Nadchodząca przerwa technologiczna w Szczecińskim Domu Sportu – zamknięcie 50-metrowego basenu

Nadchodząca przerwa technologiczna w Szczecińskim Domu Sportu – zamknięcie 50-metrowego basenu

Szczeciński Dom Sportu, znany także jako Floating Arena, informuje o zbliżającej się przerwie technologicznej, która dotyczy ich 50-metrowego basenu. Ze względu na planowane prace, pływalnia zostanie zamknięta dla publiczności począwszy od 18 lipca – taką wiadomość przekazał lokalny magistrat.

Basen będzie niedostępny do końca sierpnia, ale nie należy się martwić – po wykonaniu wszystkich niezbędnych prac oraz przeprowadzeniu badań wody i uzyskaniu zgody sanepidu, pływalnia ponownie zostanie otwarta dla miłośników sportów wodnych. Przewidywana data ponownego otwarcia Floating Areny to 25 sierpnia.

Floating Arena jest nie tylko 50-metrowym krytym basenem, ale całym kompleksem sportowym znajdującym się w Szczecinie. W czasie letnich wakacji obserwowany jest spadek frekwencji na basenie – mniej osób korzysta z pływalni, a także mniejsza liczba grup decyduje się na wynajem torów. Jest to często spowodowane przerwą wakacyjną w treningach drużyn sportowych, szkół czy szkółek nauki pływania. Na szczęście dla mieszkańców i turystów odwiedzających Szczecin w tym czasie, uruchamiane są dodatkowe kąpieliska na terenie miasta.