Miasto Szczecin stawia na rozwój komunikacji kolejowej: nowe przystanki od czerwca

Miasto Szczecin stawia na rozwój komunikacji kolejowej: nowe przystanki od czerwca

W dniu 9 czerwca zostaną otwarte dla pasażerów dwa nowo wybudowane przystanki kolejowe w Szczecinie, co znacznie usprawni dostęp mieszkańców do kolei. Przystanki Szczecin Żydowce i Szczecin Trzebusz stanowią kluczowy element inwestycji związanej z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dzięki nim podróż koleją do centrum Gryfia, Goleniowa oraz samego Szczecina stanie się znacznie bardziej komfortowa.

Zarówno przystanek Szczecin Żydowce, który znajduje się na linii kolejowej numer 273 Wrocław – Szczecin w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego ulicy Transportowej, jak i przystanek Szczecin Trzebusz, położony przy ulicy Goleniowskiej na linii kolejowej numer 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście, zostały wyposażone w liczne udogodnienia dla podróżnych. Obiektami wspierającymi komfort podróży są perony o właściwej wysokości, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągów, a także wiaty, ławki i stojaki rowerowe. Bezpieczeństwo gwarantiuje energooszczędne oświetlenie LED, które pozwala na komfortowe poruszanie się po przystankach po zmroku. Dodatkowo, tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy ułatwiają orientację w przestrzeni przystanków. Możliwość korzystania z pochylni i ścieżek naprowadzających to odpowiedź na potrzeby osób o ograniczonej mobilności.

Na liniach kolejowych prowadzących do Gryfina, Stargardu i Goleniowa pasażerowie mogą już korzystać z dwóch odnowionych peronów na stacji w Gryfinie, peronów na stacji Szczecin Podjuchy, peronu nr 1 na stacji Daleszewo, peronu nr 2 na przystanku Czepino oraz z nowego przystanku Goleniów Park Przemysłowy.