Mateusz Morawiecki odrzuca relokację nielegalnych imigrantów

Mateusz Morawiecki odrzuca relokację nielegalnych imigrantów

W jednym z ostatnich oświadczeń, premier Mateusz Morawiecki wyraźnie podkreślił, iż rząd partii Prawo i Sprawiedliwość nie jest skłonny do akceptacji przeniesienia nielegalnych imigrantów na terytorium Polski.

Dając do zrozumienia, że taka postawa byłaby niewłaściwa dla dalszej ewolucji naszego kraju, przewodniczący rządu zdecydowanie sprzeciwił się temu pomysłowi. Szczegółowe wyjaśnienia na ten temat przedstawił podczas spotkania z obywatelami Sianowa, miasta położonego na wschodzie regionu, w ramach cyklu spotkań pod nazwą Trasa Dotrzymanego Słowa.

Premier Morawiecki wskazał, że gdyby Polska w okresie minionym zdecydowała się na przyjmowanie nielegalnych imigrantów, teraz borykałaby się ze szkodliwymi konsekwencjami takiego działania. Dodał też, że nasza ojczyzna mogłaby być teraz zanurzona w kryzysie spowodowanym masową nielegalną imigracją.

Brak miejsc pracy oraz osiągnięć, które już zdobyliśmy, brak bezpieczeństwa i spokoju – to wszystko według niego, mogłoby stać się rzeczywistością. Premier Morawiecki podkreślił, że partia Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną gwarancją utrzymania obecnej drogi rozwoju, ponieważ nie boi się podejmować odważnych decyzji. Wyraził dumę z siły Polski, która zdobywa coraz większy szacunek na arenie międzynarodowej.