Legwan na wycieczce po Szczecinie kończy swój spacer w „Zwierzogrodzie”

Legwan na wycieczce po Szczecinie kończy swój spacer w „Zwierzogrodzie”

Legwan, który zdecydował się na spontaniczny spacer po mieście Szczecin, ostatecznie znalazł schronienie w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Zwierzogród” mieszczącym się we Wielgowie. Pani Paulina Seweryniak, pełniąca funkcję prezesa tego miejsca, opisuje nietypową sytuację, w której największą rolę odgrywała jedna ze szczecińskich mieszkanek.

Kobieta, podczas swojego codziennego spaceru, natknęła się na egzotycznego gada i nie wiedząc co robić, skontaktowała się z prezesem „Zwierzogrodu”. Paulina Seweryniak doradziła jej, aby legwan jednak pozostał u niej do końca dnia. Prezes ośrodka przypuszczała bowiem, że prawdopodobnie właściciel zwierzęcia nieumyślnie wygnał go na zewnątrz do ogródka. Liczyła na to, że kiedy wróci z pracy, szybko zauważy brak swojego pupila. Niemniej jednak tak się nie stało – legwan finalnie trafił do ośrodka w środowy wieczór.

Aby móc odebrać zwierzę z ośrodka, konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów potwierdzających legalność jego posiadania. Bez nich, legwan pozostanie pod opieką „Zwierzogrodu”.