Kradzież na torach: Straż Ochrony Kolei zatrzymuje dwóch mężczyzn przy semaforach w Szczecinie

Kradzież na torach: Straż Ochrony Kolei zatrzymuje dwóch mężczyzn przy semaforach w Szczecinie

W Szczecinie, dwóch mężczyzn zostało schwytanych na gorącym uczynku podczas kradzieży aluminiowych linek, które były składowane na terenie kolejowym. Działania przestępcze zostały udaremnione przez czujnych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Skradzione elementy były częścią ekwipunku Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie, a ich brak mógł stworzyć problemy w normalnym funkcjonowaniu ruchu kolejowego.

Informacja o incydencie dotarła do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie w wtorek, 7 maja 2024 roku. Zawiadamiający zgłosili obecność podejrzanych osób przy semaforach wyjazdowych na stacji Szczecin Główny. Patrol SOK natychmiast udał się na miejsce i po dotarciu na miejsce zdarzenia, ujęli dwóch mężczyzn w trakcie kradzieży aluminiowych linek obejściowych umiejscowionych między szynami.

Sprawcy zdołali zniszczyć i ukraść łącznie cztery kable kolejowe o łącznej długości dziewięciu metrów, zanim zostali złapani. Byli to dwie linki trakcyjne obejściowe, jedna aluminiowa lina napędzająca zwrotnicę w rozjeździe oraz jedna linka do tarcz manewrowych.

Mężczyźni, w wieku 36 i 39 lat, to mieszkańcy Szczecina i zostali oddani pod opiekę policjantów z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście. Pozostawiono także zgromadzone na miejscu dowody. Z powodu ich działań, konieczne było zaangażowanie monterów z Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Szczecinie.