Korki w Szczecinie spowodowane asfaltowaniem alei Piastów

Korki w Szczecinie spowodowane asfaltowaniem alei Piastów

Południowy odcinek Alei Piastów, rozciągający się od skrzyżowania z ulicą Narutowicza aż do placu Szarych Szeregów, jest obecnie miejscem poważnych utrudnień drogowych. Ponad kilometrowa kolumna pojazdów tworzy tam zator, będący wynikiem prac asfaltowych prowadzonych na wlocie do Alei Wojska Polskiego. W rezultacie, niektórzy kierowcy są zmuszeni do oczekiwania w miejscu nawet przez 20 minut.

Utrudnienia te, niestety, mają także swoje reperkusje na ruch w innych częściach centrum miasta. Z powodu korek na Alei Piastów, ruch pojazdów na przyległych ulicach jest znacznie utrudniony, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Jednakże, istnieje nadzieja na szybkie zakończenie tych perturbacji. Prace polegające na wymianie nawierzchni na Placu Szarych Szeregów mogą potencjalnie zakończyć się jeszcze tego samego dnia – pod warunkiem braku opadów deszczu. Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Szczecińskich Inwestycji Miejskich, przekazał informację od kierownika robót, że jeśli druga połowa dnia pozostanie bez opadów deszczu, to prace te mogą zostać ukończone przed nadejściem wieczora.