Kontrowersyjna decyzja Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Szczecinie. Kamery w szkolnych łazienkach rozbudzają dyskusję.

Kontrowersyjna decyzja Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Szczecinie. Kamery w szkolnych łazienkach rozbudzają dyskusję.

Zaskakujący ruch podjął Szczeciński Zespół Szkół Ogólnokształcących numer 2, który postanowił zainstalować kamery monitoringu w toaletach. Decyzja ta wywołała gwałtowne reakcje uczniów, którzy uznali to za naruszenie prywatności i poczuli się zaniepokojeni. Powodem tak drastycznej decyzji były nieprawidłowości, do jakich dochodziło na terenie szkoły. Na co dzień uczniowie nie tylko palili tam papierosy, ale również spotykali się na nieoficjalne zebrania podczas trwania lekcji. Wszystko to mieściło się poza kontrolą nauczycieli.

Przed podjęciem decyzji o instalacji kamer, szkoła skonsultowała to z Radą Rodziców. Pomimo tego, działacze miejskich organizacji społecznych wyrazili swoje niezadowolenie z tej decyzji, argumentując, że to ogranicza swobodę uczniów w miejscach, które powinny być dla nich bezpiecznym schronieniem.

Lidia Rogaś – Wiceprezydent Miasta Szczecin odpowiedzialna za sprawy oświaty, publicznie wyraziła swoje zdanie na ten temat. Przyznała, że decyzja o instalacji kamer w łazienkach była pomyłką. Według niej, istniały inne sposoby na rozwiązanie tego problemu. Mimo to podkreśliła, że najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i ochrona ich przyszłości.