Aktywiści ekologiczni goszczą w Szczecinie

Aktywiści ekologiczni goszczą w Szczecinie

Już jutro Szczecin stanie się centrum spotkań różnego rodzaju aktywistów. Będą to między innymi twórcy społecznych ogrodów, entuzjaści naprawy starych urządzeń AGD oraz osoby propagujące idee less i zero waste. Również specjaliści z dziedziny recyklingu, energii odnawialnej i zmian klimatycznych zawitają do miasta. Wszyscy ci goście będą uczestnikami kolejnej edycji Szczytu Ekologicznego, podczas której podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Posejdon Center zaś zaszczytem gościć będzie Maję Popielarską, dziennikarkę i osobowość telewizyjną.

Hasło tegorocznej odsłony Szczytu Ekologicznego brzmi „Gospodarka o obiegu zamkniętym”. Wydarzenie przyciąga liczne organizacje i pojedyncze jednostki związane z ekologią – zgłosiło się do niego 27 różnych podmiotów. W ramach szczytu przewidziano 10 prelekcji i pokazów. Mająca status gościa specjalnego Maja Popielarska, znana z miłości do przyrody, zaprosi uczestników do swojego „Ekologicznego ogrodu”. Opowie tam o skarbach natury i ich wpływie na życie człowieka, pokaże też niezwykle efektowne rośliny. Nie zabraknie również praktycznych zajęć z doniczkami, łopatkami i grabkami.

Marszałek Olgierd Geblewicz z dumą podkreśla, że Pomorze Zachodnie jest najbardziej zielonym regionem w Polsce. Dodał, że samorząd województwa stara się promować ekologiczne postawy, co przynosi wiele korzyści. Marszałek cieszy się również z aktywności ekologicznej lokalnej społeczności i organizacji pozarządowych. Zapowiedział, że niektóre inicjatywy te zostaną zaprezentowane podczas Szczytu Ekologicznego.