Wiktoria Guść z MKP Szczecin zdobywa srebro na Mistrzostwach Europy w Sportach Wodnych w Belgradzie

Reprezentująca MKP Szczecin, Wiktoria Guść, zaszczytne miejsce na podium Mistrzostw Europy w sportach wodnych w Belgradzie. Zdobyła srebrny medal, czyniąc swojego trenera Mirosława Drozda dumny. Triumf przyszła w konkurencji sztafet mieszanych 4×200 metrów stylem dowolnym.

Poza Wiktoria Guść, polska sztafeta, która zdobyła srebrny medal składała się również z Bartosza Piszczorowicza, Kamila Sieradzkiego i Zuzanny Familok. Finałowy wyścig doprowadził do ustanowienia nowego rekordu kraju z czasem 7 minut 35 sekund i 8 setnych – niesamowitym osiągnięciem mimo faktu, że przegrywali z drużyną z Węgier.

Wiktoria Guść ma już swoje miejsce w historii Mistrzostw Europy – to jest jej drugi medal zdobyty na tych zawodach. Odbyły się one na otwartym 50-metrowym basenie w stolicy Serbii. Przed tym sukcesem, szczecińska pływaczka zdobyła już brązowy medal w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym kobiet.