Remis w pierwszym meczu kontrolnym Pogoni Szczecin z Sigmą Olomouc

W przedsezonowym pojedynku kontrolnym piłkarzy Pogoni Szczecin z czeską drużyną Sigmą Ołomuniec, doszło do remisu 1:1. Ta konfrontacja to jedna z kilku, które ekipa „Portowców” zaplanowała podczas obozu przygotowawczego w Opalenicy, gdzie przewiduje rozegranie co najmniej dwóch kolejnych spotkań.

Historia spotkań Pogoni ze Sigmą nie jest dla szczecińskiej drużyny zbyt pamiętna, gdyż wcześniejsze starcia z ósmą drużyną czeskiej ekstraklasy kończyły się porażkami – zarówno w meczu sparingowym jak i rywalizacji o Puchar Intertoto. Podobnie rozpoczął się niedzielny mecz kontrolny, kiedy to już w 14 minucie Jan Navratil umieścił piłkę w siatce gospodarzy, dając Czechom przewagę.

W przerwie między połowami, strateg Pogoni – Jens Gustafsson podjął decyzję o wymianie wszystkich graczy w polu. W efekcie tych zmian, dopiero w 84 minucie Patryk Paryzek doprowadził do wyrównania, wykazując się sprytem w dość nietypowej sytuacji. Oddał strzał, już będąc na ziemi, co zaskoczyło przeciwników, spodziewających się decyzji o rzucie karnym ze strony sędziego. W najbliższą środę Portowcy zmierzą się z Piastem Gliwice, również w ramach obozu w Opalenicy.