Wybuch pożaru w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie: 51 pacjentów ewakuowanych, cztery osoby z personelu otrzymały pomoc medyczną

Wybuch pożaru w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie: 51 pacjentów ewakuowanych, cztery osoby z personelu otrzymały pomoc medyczną

Przed godziną drugą nad ranem z powodu wybuchu pożaru na oddziale nefrologii i transplantacji nerek w Wojewódzkim Szpitalu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie, konieczna stała się nagła ewakuacja 51 pacjentów. Mimo szybkiego opanowania sytuacji przez straż pożarną, cztery osoby pracujące na tym oddziale musiały skorzystać z pomocy medycznej.

Początek pożaru nastąpił około godziny 1.30 w nocy z piątku na sobotę w budynku „Z” Wojewódzkiego Szpitala znajdującego się na ulicy Arkońskiej. To właśnie tam mieści się oddział nefrologii i transplantacji nerek.

Jak przekazał rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, Tomasz Owsik-Kozłowski, pożar wybuchł na pierwszym piętrze w sali dla chorych. Jak dodał, ewakuowano nie tylko 51 pacjentów z oddziału nefrologii, ale również z sąsiadującego z nim oddziału neurologii. Pomimo szybkiego opanowania sytuacji przez strażaków, w budynku panowało duże zadymienie.

Pacjenci ewakuowani z tych dwóch oddziałów zostali przeniesieni do innych części szpitala. Jak podaje Owsik-Kozłowski, cztery osoby z personelu medycznego, które pomagały w trakcie ewakuacji, zostały przewiezione na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR). Mimo iż ich stan nie był poważny, wymagały one podania tlenu i stały pod obserwacją lekarzy.

Rzecznik szpitala podkreślił, że cała operacja ewakuacyjna przebiegła sprawnie. Wyjaśnił również, iż podczas nocnej zmiany na oddziale nefrologii pracowały dwie pielęgniarki, opiekunka medyczna oraz lekarz dyżurny. Do akcji ewakuacyjnej przyłączyli się także pracownicy sąsiednich oddziałów, a także służby porządkowe, takie jak policja i straż pożarna.