Reprezentanci Szczecina triumfują w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski do lat 23

Rozgrywane w Lublinie Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski dla sportowców poniżej 23. roku życia, zakończyły się sukcesem zawodników ze Szczecina. W konkurencjach różnych dyscyplin zdobyli oni łącznie dziewięć medali: pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe.

Złoty medal, ustanawiający ją mistrzynią kraju w skoku o tyczce, powędrował do Zofii Gaborskiej. Reprezentująca szczeciński Klub Mistrzów Sportu tyczkarka triumfowała w finale z wynikiem 4 metry i 10 centymetrów.

Adam Ostatek, kolejny przedstawiciel Klubu Mistrzów Sportu ze Szczecina, pokazał swoją siłę w skoku o tyczce dla mężczyzn, zdobywając brązowy medal. Anton Bachórski również przyczynił się do dorobku medali Szczecina, wywalczając srebro i brąz na lekkoatletycznym boisku w Lublinie.

Ten utalentowany zawodnik MKL-u Szczecin zajął drugie miejsce w biegu na dystansie 100 metrów, a następnie potwierdził swoje umiejętności, zdobywając brąz w biegu na 200 metrów. Sukcesy szczecińskiej lekkoatletyki dopełnił Wojciech Lewkowicz, również reprezentujący MKL-u Szczecin, który zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem.